AIM logo
aim.ee Avaleht
 

Seiklus- ja kultuurireis Marokosse
Matk Kõrg-Atlase mäestikus,
Lääne-Sahhaara ja Marrakesh

Vaba veel 3 viimast kohta

2024 sügis

K, 2.okt: Lufthansa lend Tallinnast Marrakeshi:

1  LH 885 H 02OCT 3 TLLFRA HK30         06:10- 07:40   *1A/E*
2  LH 100 H 02OCT 3 FRAMUC HK30      1  10:15 11:10   *1A/E*
3  LH4440 H 02OCT 3 MUCRAK HK30     2  13:30 16:10   *1A/E*

peale kohalejõudmist kohtumine kohaliku giidiga, transfeer hotelli ja õhtusöök;

N, 3.okt: Marrakesh (450 m) - Oujkaimeden (2 600 m) - Tachdirte (2 314 m);

Peale hommikusööki hotellis transfeer Oujkaimedenisse, lõunasöök enne kui jätkame oma matka Imanane orgu. Ööbimese Ouanskra külas, kus kohtume muulade ja muulaajajate meeskonna, koka ja giidiga. (1 tund autosõitu Marrakeshist ja 4 tundi jalgsi).

R, 4.okt: Tachdirte (2 314 m) - Ikkiss (1 380 m) - Tizi n'Ougerssioual (1 900 m) - Aguerssoual (1 650 m) - Tizi Oudid (2 000 m) - Village d'Id Isa (1 800 m)

Lahkume Ouanskrast mööda orgu laskudes, imetledes  maastikke ja berberi külasid ning nende terrassidel kasvavaid viljaaedu, mis klammerduvad mäeküljele. Lõunasöök Aguerssioualis enne ronimist 2000 meetri kõrgusele Tizi Ouidi kurule, et jõuda kaunisse Azzaden’i orgu autentsete küladega värvide kontrastis. (Ööbimine kohalikus B&B-s)

L, 5.okt: Id Issa (1 800 m) - Tizi M'zik (2 485 m) - Imlil (1 775 m)

Hommikul laskume Tamssoulte viljapuuaedade ja kose juurde, misjärel tõuseme Tiz M'zik mäetipule (2485 m), kust avaneb muljetavaldav panoraamvaade Imlili orule, seejärel laskume Targa Imoula külla (1775 m). (6 tundi matka ja öö hotellis)

P, 6.okt: Imlil Armed - Neltner Hut (3 207 m)

Edasine teekond möödub 2300 meetri kõrgusel Sidi Chamharouche'i marabouti pühamust, mida sageli külastavad vaimsete vaevustega palverändurid ja mida tuntakse ka kui "Põrgu Sultan", et jätkata matka muularajal Neltneri varjupaika Toubkali jalamil (3207 m), kus veedame öö naridega ühistoas (5 tundi matka ja öö varjupaigas)

E, 7.okt: Neltner Hut (3,207 m) -  Toubkal’i mäetipp (4,167 m) - Imlil (1,750 m)

Varane ärkamine ja hommikusöök, et tõusta Toubkalile. Kõigepealt ronime Akhbi n'Tizile 3700 meetri kõrgusel, läbi laia kuluaari jõuame Toubkali kurule 3950 meetri kõrgusel, kus on meil võimalus imetleda päikesetõusu. Edasi ronime üles Toubkali seljandikule, mis viib meid 4167 meetri kõrgusele mäetippu, paus piknikuks pärast 3,5  tundi matka - erakordsed vaated Atlase Mäestikule! Laskumisel Djbel Siroura panoraamide nautimine 3500 meetri kõrgusel, mida tuntakse väravana kõrbesse ja kust avaneb kaunis vaade Atlaselt põhja poole, edasi laskudes  Imlili 1750 m. 

(9 tundi matka ja öö hotellis)

    

T, 8.okt: Imlil – Boumalen Dades

Asume transpordivahenditesse ja alustame ekskursiooni Maroko Sahhaaras. Pärast lõunasööki teel jätkame Skoura oaasi, kusa sub Maroko kõige paremini säilinud iidne Kasbah (kindlus). Pärastlõunal liigume edasi Boumalen Dadesi poole, möödudes Rooside orust. Võimalik kohalike käsitöökodade külastus. Saabumine Dadesi kanjonite serval asuvasse hotelli õhtusöögiks ja ööbimiseks.

K, 9.okt: Boumalen Dades – Todgha kanjonid - Merzouga 

Peale hommikusööki külastame Dades'i kuru, edasi jätkame teed Merzougasse, ületades Boumalne Dades'i ja külastades Todgha kuru (300 m kõrge). "Tinghiris" asuvad 300 m kõrgused Todgha kanjonid asuvad Atlase kõrgmäestiku idaküljel ning on kogu maailmas tunnustatud kui ühed suurejoonelisemaid kanjoneid. Lõunasöök ja jätkame teed Merzougasse. Seal ootavad meid kaamelid, kelle seljas sõidame kõrgeima düüni juurde, et imetleda suurepärast päikeseloojangut;

Tagasi Merzougasse, õhtusöök, õhtu kohaliku muusikaga ja ööbimine Lux kämpingus.

N, 10.okt: Merzouga – Daraa org - Zagora

Kes tõusevad enne koitu, saavad olla tunnistajaks hingematvale kõrbe päikesetõusule, millele järgneb hommikusöök laagris, vabas õhus. Jätame hüvasti lummava Merzouga piirkonna ja selle luidetega ning suundume Zagora oaasilinna. Teel peatume lõunasöögiks Nkobis. Meie seiklus jätkub fotopeatustega läbi Daraa oru, kus igal sammul avanevad maalilised maastikud. Õhtu lähenedes jõuame  Zagora linnakesse. õhtusöök ja ööbimine hotellis.

R, 11.okt: Zagora – Ouarzazate – Ait Ben Haddou – Marrakesh

Edasisõit Zagorast, Saabume Ouarzazatesse, kus külastame Taourirti kasbah'i, seejärel jätkame Ait Ben Haddou kasbahi juurde, mis on arvatud UNESCO maailmapärandi nimistusse ning selle kuulsa kindluslinna külastus kohaliku giidiga. Lõunasöök Kasbahis ja peale seda jätkame Tichka kuru kaudu teekonda Marrakeshi.  Õhtusöök ja ööbimine hotellis.

L, 12.okt: Marrakesh

Ekskursioon keiserlikus Marrakeshis, asutatud 10. sajandil Almoraviidide dünastia poolt; külastame Koutoubia mošeed ja selle aeda ning Bahia paleed. Lõunasöök kohalikus restoranis ja jätkame külastust medina (vanalinna) ning Jemaa El Fna väljakul - suurel ajaloolisel turul, kus on käsitööliste, kunstnike ja kaupmeeste rahvarohked alleed ning mis hõlmab suure osa vanalinnast;

Õhtusöök  koos kõhutantsuprogrammiga, misjärel toome hotellist oma kotid ja suundume otse lennujaama...

P, 13.okt: Lufthansa lend:

4  LH4373 S 13OCT 7 RAKFRA HK30      1  0120 0605   *1A/E*
5  LH 880 S 13OCT 7 FRATLL HK30      1  0940 1300   *1A/E*
 
Parvejuht: Uku

Reisi hind: € 1150 /in - ilma lennukipiletita

Hinnas:

 • grupijuht ja kohalik inglise keelt kõnelev giid/saatja;
 • kohalik transport vastavalt reisikavale
 • hotellid, varjupaigad (matkal) ja lukskämping vastavalt reisikavale;
 • toitlustamine kolm korda päevas;
 • muulad koos ajajatega suurema pagasi veoks;
 • sõit kaamelitega Merzougas
 • sissepääsud nimetatud vaatamisväärsusute juurde ja ekskursioonid;

Lisatasu:

 • Grupi lennukipiletid Lufthansaga € 580- broneerimisel andke teada, kas soovite neid, või ostate ise lennukipiletid!
 • Tervise- ja reisitõrkekindlustus - kohustuslik

Kindlustus:

Kindlasti soovitame suusareisile minekuks kohe peale ettemaksu tasumist teha kõrgendatud riskiga tervisekindlustus koos reisitõrkekindlustusega, mis kaitseb teie tehtud kulutusi nii enne reisi, kui ka reisi ajal! 

Meie vahendame Salva Kindlustust soodustusega -10%

Tervisekindlustusele lisaks on võimalik teha ka pagasikindlustus, mille kohta küsi pakkumist: aim@aim.ee

Broneerimine:

 • Broneeringu soovitame teha kohe, kui tekib plaan meiega kaasa sõita, siis on kindel, et koht reisil on olemas ja meil on ka huviliste arvu kohta info.
 • Broneerides anna oma toimiv e-aadress, siis jõuab Sinuni ka broneeringu kinnitus ja enne reisi ka veidi täpsem reisiinfo. Lubame, et ei kasuta Sinu andmeid kurjasti ja ei jaga seda infot kolmandatele isikutele;

Maksmine:

Reisi eest palume maksta mitte enne, kui olete saanud vastava arve!

Reisi eest tasuda on võimalik ka LIISI reisilaenu abil.

 

Aim Reisid OÜ, Saarma 12, 10617 Tallinn; e-mail: uku@aim.ee; Tel: 56 221 150