AIM logo
aim.ee Avaleht
 

Gurmeereis Saaremaale

Vaba veel 6 viimast kohta

13.-15. august 2021

2021 aasta on meie veinireiside juubeliaasta! Juba 5 aastat oleme oma mõnusat seltskonda kasvatanud nautlejate koondamisega ning rikastanud teid uute elamustega. Varasematel aastatel oleme seda teinud Lõuna-Euroopa veinitootmispiirkondades, kuid ka Eestis võib saada tõelise gurmeekogemuse.

Tõeline rõõm on seda koos teiega teha!

Reede, 13.08: Väljasõit Tallinnast, Estonia teatri esiselt platsilt kell 9:00; peatused Vana-Pääskülas ja... , sõit Virtsu kust praam viib meid Muhumaale;

Esimesena külastame Muhu Veinitalu, kes alates 2016 aastast pakub lisaks majutusele ka oma toodetud veine.  Pererahvas tutvustab meile tootmist, degusteerime nende jooke ning lõpetuseks oleme oodatud ka mõnusale lõunasöögile. MuhuVeinitalu
Arensburg Edasi sõidame Kuressaarde ning majutume ühes ilusamas Saaremaa hotellis, Arensburg Boutique Hotel & Spa, mis asub Lossi vahetus läheduses, otse südalinnas. Majutume Arensburgi uue osa comfort tubades ning meie kasutuses on kogu külastuse aja ka bassein ja saunad.

Peale väikest puhkust ootab soovijaid - austrite sõpru hotellist üle tee vinoteek Prelude, mille peremees on kirglik austrite fänn ning ka nende maaletooja. Meile on ette valmistatud nelja  austri degustatsioonivalik koos sobiva klaasi veiniga (lisatasu 15€). Kõik huvitatud on oodatud Prelude vinoteeki ning peremees räägib sinna juurde ka juttu austritest.

Peale austri-eelrooga ootab meid Arensburgi hotelli restoran kahekäigulisele õhtusöögile üllatusega!

Austrid


Laupäev, 14.08:

Päeva esimene külastus on hotellist 5 minutilise jalutuskäigu kaugusel - Pöide Pruulikoda, kus tutvume tootmisega ja muidugi ootab ees ka degustatsioon. Poidepruulikoda
Peale õllekoda ootab meid Wöseli pererahvas, kes tutvustab imehäid kokteilipõhjasid - schrub'e, tervisenapse ja üht kangemat jooki! Soovi korral saab neid muidugi ka kaasa osta.

Edasi sõidame Nasvale, kus lõunatame kohalike kalurite püütud ja värskelt suitsuahjust tulnud priskete lestadega! Meeleolu hoidmiseks mängib meile kohalik pillimees ja mõni ühislaulgi on omal kohal!

Peale lõunasööki sõidame tagasi Kuressaarde, kus ootab meid Saaremaa Veski, kohalike maitsete koda ning peremees Kaupo tutvustab oma napsukoda ja proovime järgi, mida huvitavat neist napsudest teha saab. Kõrvale pakuvad Veskipreilid ka kergemaid suupisteid. veski
Hoppet

Aga see pole veel kõik :)   Ilusal suveõhtu päikesel ei saa niisama lasta merre kukkuda - meid ootab ees päikeseloojangu merereis pea 100 aasta vanusel purjelaeval Hoppet ehk Lootus (ainus​ esimese vabariigi ajast säilinud ja siiani seilav purjelaev). Loomulikult käivad meie merereisi juurde ka vein ja snäkid.Pühapäev, 15.08: 

Hommikul stardime alles kell 11:00, et oleks aega külastada ka spaad ja linna. 

Päeva esimene külastus viib meid Kuressaare lähedal asuvasse Pihtla õllekööki, väidetavalt Eesti vanimasse väikepruulikotta, kel sel aastal täitub paljutõotav 30.juubel. Pange tähele - neid on kaks ning muidugi peavad mõlemad end parimaks Pihtla õllepruulijaks, kuid meie valik osutus ühele ning kaeme, mida nad meile oma Mekitoas pakuvad. Lisaks joogile üllatavad nad meid ka kerge lõunaoote ampsuga. 

mekituba
oundrinks

Päeva teine külastus viib meid Karmeli veskisse Pererahvas tutvustab toortatra-, tudra- ja kanepi tootmist ning neist tooteid. 

Gurmeereisile teeme kauni lõppakordi NamiNamaste talurestoranis, mida juhib kuulus Soome telekokk ja mitme retseptiraamatu autor. Sellel kahekäigulisel lõunasöögil saame pidulikult reisile joone alla tõmmata.

  

Edasi sõidame juba Kuivastu sadamasse, kust praam viib meid tagasi mandrile;

Tallinnasse jõuame ca kell 21:00

Reisi hind:  395 €

püsikliendile: 380 €

kuldkliendile: 365 €

Hind sisaldab:

Bussitransport Aim Reiside turismibussiga;

praamipiletid;

majutus Arensburg Boutique Hotel & Spa kahekohalistes comfort tubades koos hommikusöögiga;

kavas märgitud söögid, degustatsioonid, külastused.

* Tulenevalt külastatavatest kohtadest, võib tulla kavas muudatusi

Lisatasuga:

*Austrite degustatsioon vinoteek Preludes, 15 eur/in

*Spa protseduurid - nendeks broneerige soovi korral varakult ajad. 

Broneerimine:

  • Broneerides anna oma toimiv e-aadress, siis jõuab Sinuni ka broneeringu kinnitus ja enne reisi ka veidi täpsem reisiinfo. Lubame, et ei kasuta Sinu andmeid kurjasti ja ei jaga seda infot kolmandatele isikutele;
  • kui broneerid mitu reisijat, ilma veebilehitsejat vahepeal sulgemata, siis näeme neid ühe broneeringu all,
  • kui igaüks seltskonnast broneerib end eraldi, võiks märkustesse kirjutada, kellega koos majutuda soovitakse.

Maksmine:

  • Broneeringu soovitame teha kohe, kui tekib plaan meiega kaasa sõita, siis teame huviliste arvu, aga vastastikune vastutus tekib peale ettemaksu, 100 eur tasumist AIM Reisid OÜ arveldusarvele EE631010220108648011 SEB-s.
  • Seejärel saadame arve!
  • Reisi eest tasuda on võimalik ka LIISI reisilaenu abil. Taotluse saad esitada SIIN.

Soodustused:

  • Kuldklient: Reisija, kes on meiega reisinud varem vähemalt 10 korda ning nendest vähemalt ühel korral viimase kahe aasta jooksul.
  • Püsiklient: Reisija, kes on meiega reisinud varem vähemalt 2 korda ning nendest vähemalt ühel korral viimase kahe aasta jooksul.

 

Aim Reisid OÜ, Saarma 12, 10617 Tallinn; e-mail: uku@aim.ee; Tel: 56 221 150